404 Not Found


nginx/1.18.0 (Ubuntu)
قرارگاه های استانی ستاد جهاد توانمند سازی محرومین کشور – ستاد جهاد توانمند سازی محرومین کشور

قرارگاه های استانی ستاد جهاد توانمند سازی محرومین کشور

قرارگاه های استانی

ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور با توجه به رسالت اصلی خود مبنی بر رفع محرومیت توسط خود محرومین و هدایت موسسات خیریه به سمت توانمندسازی و محرومیت زدایی، قرارگاه های استانی خود را در مناطق محروم راه اندازی نموده تا ضمن استفاده از ظرفیت بزرگ خیریه های فعال و خیرین هر استان، با هماهنگی نهادهای مرتبط بتواند امور مربوط به محرومبت زدایی و توانمندسازی را هر چه بهتر مدیریت نماید.

در همین راستا قرارگاه های استانی خراسان جنوبی، ایلام،  کهگیلویه و بویر احمد، کرمانشاه و خوزستان تا کنون کار خود را در مناطق محروم شروع نموده اند و همچنین در نظر است در استان های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان شمالی و رضوی و هرمزگان نیز قرارگاه های استانی ستاد راه اندازی شده و شروع به کار نمایند.

مسئولین هر کدام از این قرارگاه ها در ابتدای امر، تحت آموزش های عمومی و تخصصی در ستاد مرکزی قرار گرفته و پس از آن طبق آئین نامه نسبت به ایجاد قرارگاه در استان مذبور اقدام می نمایند.

این قرارگاه ها وظیفه دارند ضمن شناسایی مناطق محروم در هر استان، با ایجاد هماهنگی بین خیریه های فعال در حوزه توانمندسازی و خیرین استان و همچنین دستگاه های ذیربط در امر محرومیت زدایی مانند هلال احمر، سپاه، استانداری، ائمه جمعه و…امور مربوط به توانمندسازی را ذیل مدیریت ستاد مرکزی، پیگیری و اجرا نمایند.

 

 

قرارگاه توانمند سازی موج الحسین(ع)

بر اساس آیه‌ی «تَعاوَنُوا عَلَى الْبِرِّ وَ التَّقْوى‌« خداوند به تمام مؤمنین دستور می‌دهد که برای انجام کارهای خیر و تقوای الهی با یکدیگر همکاری کنند که نتیجه عمل به این آیه همان صلاح و تقوای اجتماعی و احساس مسئولیت نسبت به آحاد افراد جامعه است.

 قرارگاه جهاد توانمندسازی موج الحسین(ع) در تلاش است تا با قدم گذاشتن در مسیر قرآن و پیروی از راه نورانی اسلام و اجرای دستورات الهی و پیامبر بزرگ اسلام (ص)، ائمه اطهار (ع)، حضرت امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و همچنین در راه رسیدن به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی، این مهم را از طریق خدمت در روستاهای محروم و رفع فقر و محرومیت از آن‌ها دنبال نماید و در راه رسیدن به این هدف مقدس از پتانسیل و ظرفیت هیئات مذهبی نیز استفاده نماید.

 یکی از هیئت های پیشگام در این عرصه، هیئت موج الحسین(ع) بوده که اولین روستا با استفاده از امکانات و خدماتی که این هیئت در اختیار داشته و حمایت های مالی و پشتیبانی که بنیاد خیریه وفاق سبز علوی کشور از طرح نموده، آغاز گردیده است. این طرح با شعار «هر هیئت یک روستای محروم» بدنبال حضور در روستاهای محروم کشور است تا زمینه ای برای خروج هر روستا از فقر و محرومیت فراهم نماید.

 

 

 

قرارگاه توانمند سازی استان کهگیلویه و بویراحمد

 

 

قرارگاه توانمند سازی خراسان جنوبی

قرارگاه توانمند سازی غدیر کرمانشاه

قرارگاه مهندسی حاج احمد متوسلیان