نشست هماهنگی ستاد جهاد توانمند سازی محرومین کشور با موسسات خیریه به منظور ایجاد نمایشگاه جهاد توانمند سازی جهت ارائه دستاورد های خدمت رسانی به مناطق محروم مورخ ۲۰ / ۸ / ۹۸ برگزار شد.

اجرایی شدن قرارداد مشارکت مجتمع نیکوکاری رعد در تکمیل منازل دالاهو و سرپل ذهاب
1398-08-11
سی و پنجمین نشست شورای قرارگاه جهاد توانمند سازی موج الحسین (ع) به ریاست دکتر محسن رضایی مورخ ۹۸/۸/۲۱ برگزار شد.
1398-08-23

این جلسه که به ریاست امیرحسین رستمی مدیرعامل ستاد تشکیل شد ، در ابتدا مدیرعامل ستاد ضمن عرض خیر مقدم به سازمان های مردم نهاد و موسسات خیریه عضو این ستاد دستور این جلسه را با موضوع برپایی نمایشگاه خود کفایی ،توانمند سازی مناطق محروم ، انتقال تجارب ، برطرف نمودن مشکلات موسسات خیریه ، و تعامل با سازمان های دولتی اعلام نمودند.
در این جلسه مدیران موسسات خیریه :
۱_ موسسه خیریه عترت بوتراب
۲_ انجمن خیریه حضرت فاطمه الزهرا (س)
۳_بنیاد رشد
۴_ خیریه حضرت رقیه (س)
۵_ انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی
۶_ بنیاد وفاق سبز علوی کشور
۷_بنیاد خیریه خواجه نصیر طوسی
۸_خیریه فدک حضرت زهرا(س)
۹_مجتمع نیکوکاری رعد
۱۰_ خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع)
۱۱_ موسسه خیریه یاس
۱۲_موسسه خیریه امید مهربانی امام رضا (ع)
حضور داشتند.ضمن ارائه گزارش عملکرد موسسات خیریه به نکات ونقطه نظرات خود در رابطه با فعالیت ها و ماموریت های این ستاد و شیوه های اجرائی برپایی نمایشگاه با مشارکت سازمان های دولتی را بیان نموده و اعلام آمادگی نمودند. در ادامه مهندس قلیچی معاون همکاری ملی ستاد نیز اهداف این نمایشگاه از قبیل معرفی ظرفیت های توانمند سازی، تسهیل ارتباط ستاد با سازمان ها و خیریه ها و نحوه اجرا نمایشگاه جهاد توانمند سازی را خدمت اعضای جلسه بیان نمودند.

در نشست هماهنگی ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور با موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد موارد اساسی ذیل مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

۱_ برپایی نمایشگاه با حضور سازمان ها ، نهاد ها و موسسات خیریه در مصلی امام خمینی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ (ماه مبارک رمضان) صورت پذیرد.

۲_مشخص نمودن مخاطبین نمایشگاه

۳_عدم موازی کاری فعالیت موسسات خیریه در نمایشگاه

۴_ایجاد جذابیت های سمعی بصری در کنار نمایشگاه

۵_ برگزاری همایش ملی جهاد توانمند سازی محرومین کشور

۶_تعیین نقش خیریه ها و نهاد ها در نمایشگاه

۷_استفاده از ظرفیت های رسانه ملی به منظور پوشش خبری و انعکاس برگزاری نمایشگاه

۸_دعوت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها

۹_ واگذاری ۲۱۴ غرفه ۱۲ متری و تخصیص ۱۵۰ غرفه به ۱۱۰ خیریه مرتبط با ستاد جهاد و تخصیص ۶۴ غرفه به سایر سازمان های دولتی در امر محرومیت زدایی

۱۰_ تامین منابع مالی از طریق سازمان های دولتی و استفاده از اعتبارات ویژه در امر محرومیت زدایی و موسسات خیریه برتر کشوری در حوزه توانمند سازی با همکاری ستاد