جلسه ستاد جهاد توانمند سازی محرومین کشور به ریاست دکتر محسن رضایی با موضوع زلزله شهر مسجد سلیمان و بازسازی مناطق آسیب دیده مورخ ۹۸/۴/۲۴ برگزار شد.

غربالگری، معاینه و توزیع داروی رایگان دانش آموزان روستای چارموران از توابع شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری
1398-04-27
صحبت های دکتر محسن رضایی در رابطه با کمک رسانی به مناطق سیل زده کشور
1398-04-29

به گزارش روابط عمومی ستاد جهاد ، در این نشست که به ریاست دکتر محسن رضایی تشکیل شد ، در ابتدا امیرحسین رستمی مدیرعامل ستاد ضمن عرض خیر مقدم و تبریک به مناسبت میلاد امام رضا (ع) دستور این جلسه را با موضوع بازسازی و ساخت منازل زلزله زده مسجد سلیمان با مشارکت موسسات خیریه عضو ستاد اعلام نمود. در این جلسه که معاون بازسازی بنیاد مسکن و مدیران خیریه های عترت بوتراب ، آبشار عاطفه ها، وفاق سبز علوی کشور، امدادگران عاشورا، امام علی شهرری، انجمن مسکن ساز استان خوزستان، بنیاد رفاه و ارشاد امام صادق و قرارگاه فرهنگی غدیر و سایر خیریه های عضو ستاد حضور داشتند، برای  انجام اقدامات پیشرو  در خصوص زلزله شهر مسجد سلیمان با تهیه و ارسال لوازم خانگی ، ساخت مسکن، وام های معیشتی و راه اندازی مشاغل از دست رفته اعلام آمادگی شد.

در ادامه مهندس مهدیان، معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ضمن ارائه گزارش از آخرین اقدامات بنیاد مسکن در شهر مسجد سلیمان اعلام کردند: آمادگی داریم تمام پرونده‌ها را در کمترین زمان به بانک ها معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: بانک ها باید ساختار خود را تقویت کنند، برخی شعبه‌ها انجام این حجم از کار را کشش ندارند؛ به بانک ها اعلام کرده‌ایم برای تامین نیرو آمادگی داریم.
معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یادآور شد: مشکل عمده‌ای که در خوزستان داریم بحث حرائم و روستاهایی است که در حریم هستند. این روستاها باید به طور حتم تعیین تکلیف شوند، جابجایی روستاها کار آسانی نیست و باید تمهیدات ایمن سازی روستاها و اصلاح شیوه ساخت و ساز را در شهر مسجد سلیمان داشته باشیم تا برای مردم مشکلی پیش نیاید.

سپس دکتر محسن رضایی رئیس ستاد جهاد توانمند سازی محرومین کشور به ایراد سخن پرداختند: ایشان ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای خیرین مسکن ساز کشور و موسسات خیریه عضو که در این امر مشارکت دارند عنوان نمودند این زلزله بزرگ تلفات جانی کمی داشته اما مجموعه آسیب ها و خسارت ها کم نبوده و باید این آسیب ها را جبران کرد. رسیدگی به مجروحین و ارسال لوازم خانگی برای منازل مردم در اولویت است.

ایشان خاطر نشان کردند موسسات خیریه و سازمان های مردم نهاد و گروه های جهادی با همکاری بنیاد مسکن در ساخت منازل روستایی و احیای مشاغل از دست رفته با همکاری صندوق کار آفرینی امید می توانند اقدامات موثری برای جبران خسارات وارده بردارند
در آخر دکتر رضایی یادآور شدند که خیرین و موسسات خیریه نباید اهالی این شهر را در فصل تابستان فراموش کنند و با اقدامات خود مرهمی بر آلام این عزیزان باشند.