جلسه ویژه مدیران قرارگاه های جهادی استان خوزستان با موضوع رسیدگی به سیل زدگان این استان به ریاست دکتر محسن رضایی مورخ ۹۸/۱/۲۱ برگزار گردید.

جلسه ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور با موضوع رسیدگی به سیل زدگان استان لرستان به ریاست دکتر محسن رضایی مورخ ۹۸/۱/۱۹ برگزار شد.
۱۳۹۸-۰۱-۲۰
آماده سازی بسته های ارزاق ویژه هموطنان سیل زده شهرستان پلدختر روستاهای هدف ستاد جهاد با مشارکت موسسات خیریه
۱۳۹۸-۰۱-۲۹

این نشست فوق العاده درخصوص رسیدگی به مشکلات شهرهای سیل زده خوزستان به ریاست دکتر محسن رضایی رئیس ستادجهاد با حضور دکتر مبلغ نائب رئیس هئیت مدیره ستاد، امیرحسین رستمی مدیرعامل ، محسن کاظمینی مدیرعامل خیریه سید الشهدا ، حسین دقیقی مدیرقرارگاه بیت المقدس خوزستان، حسین الله کرم مدیر قرارگاه جهادی موج الحسین(ع) ،علی عساکره مدیر قرارگاه جنوبی خوزستان و سایر مسئولین اجرایی ستاد برگزار شد.

 در این جلسه دکتر حسین الله کرم و حاج علی عساکره ضمن ارائه گزارش به دکتر رضایی ریاست ستاد از آخرین وضعیت سد های این استان بویژه کرخه و دز برای مقابله با سیل و برنامه ای جامع برای مقابله با پدیده های اجتماعی این استان نیز تشریح کردند.

سپس دکتر محسن رضایی ریاست ستاد ضمن بیان نکاتی درمورد استان های سیل زده و وضعیت سدها و نحوه مدیریت بحران در این مناطق، راهبرد کلی ستاد برای مواجهه با بحران سیل درکشور را بیان نمودند. ریاست ستاد خاطرنشان کردند که تمامی مسئولین قرارگاه های ستاد جهاد توانمند سازی موظف هستند از ظرفیت های مردمی و گروه های خود جوش در بحران سیل استفاده کنند.

دکتر محسن رضایی یادآور شدند که شرایط امروز کشور شبیه به شرایط بحرانی سال های ابتدایی دفاع مقدس می باشد که حضور موثر مردم را طلب میکند که می‌تواند مرهمی بر آلام و زخم‌های مردم عزیز در استانهای درگیر سیل باشد .

ریاست ستاد در صحبت های خود بیان نمودند که دولت نیز باید در این شرایط به فعالیت گروه های جهادی و نیروهای مردمی رسمیت دهد.

در این جلسه مقرر شد مسئولین قرارگاه های جهادی ستاد نسبت به اعزام تیم های تخصصی برای بررسی مشکلات مناطق سیل زده استان اقدام و همکاری لازم با ستاد بازسازی عتبات برای پرپایی موکب انجام دهند همچنین آقای محسن کاظمینی به عنوان فرمانده قرارگاه جهاد توانمند سازی مرکزی استان خوزستان و مهندس شمسایی به عنوان جانشین و مدیر اجرائی این قرارگاه توسط دکتر رضایی منصوب شدند.